Каталог товарів

Меню

Догляд за нігтями: домашній, професійний, загальні рекомендації

Дата: 29.12.2023 Переглядів: 1976

Зміст

Догляд за нігтями на дому

Догляд за нігтями в салоні

Косметика для догляду за натуральними нігтями та шкірою

Догляд за нігтями з метою профілактики захворювань

Догляд за нігтями: загальні рекомендації

Не буває красивих рук без доглянутих естетичних нігтів. І мова навіть не про те, якого кольору манікюр, яскравий він чи, навпаки, світлий і універсальний, довгий чи короткий. Декоративна складова - це лише деталь, яка, безумовно, важлива, але зовсім не є визначальною. Величезне значення має вигляд та стан нігтьових пластин, а також шкіри навколо них. Саме від цього необхідно відштовхуватись і робити головний акцент у догляді.

Догляд за нігтями: домашній, професійний, загальні рекомендації - фото 1

Нігті з природним здоровим відтінком і натуральним блиском, акуратно оформленим вільним краєм, шкіра без задирок і тріщин, правильно оброблена кутикула - це завжди виглядає красиво і справляє враження повноцінної турботи. Насправді, отримати такий результат досить просто, якщо своєчасно та регулярно доглядати нігті. Робити це можна як самостійно, так і в салоні. Процедура може бути лише гігієнічною або включати декоративну компоненту. Все залежить від смаків та уподобань.

Догляд за нігтями на дому

Самостійний догляд за нігтями в домашніх умовах - такий вибір роблять багато жінок і дівчат, які ведуть активний спосіб життя, мають мало вільного часу або просто хочуть заощаджувати час та гроші на візитах до салону.

Як правило, процедура гігієнічного манікюру вдома не передбачає застосування різальних інструментів і виглядає так:

  1. Кутикулу розм'якшити спеціальним ремувером та обробити нетравматичною апельсиновою паличкою.
  2. Гострим кінцем тієї ж апельсинової палички очистити ділянку під нігтем.
  3. Нігтьові пластини акуратно оформити та підпиляти за допомогою дрібнозернистої пилки.
  4. Шкіру навколо нігтів зволожити і наситити маслом для догляду.

Догляд за нігтями: домашній, професійний, загальні рекомендації - фото 2

Якщо регулярно вдаватися до таких простих маніпуляцій та користуватися зволожуючими кремами, живильними масками, то руки, пальці та нігті матимуть доглянутий вигляд завжди і в будь-якій ситуації.

Догляд за нігтями в салоні

Професійні манікюрні процедури виконуються спеціалістом у салонних умовах. Що зазвичай пропонує майстер? Гігієнічний манікюр - основна позиція будь-якого прайсу. Він може бути:

  • обрізним, коли всі основні маніпуляції здійснюються за допомогою різальних інструментів (нашкірниць, кусачок тощо.);
  • апаратним, при якому використовуються фрезер та насадки;
  • комбінованим, что передбачає застосування і різальних інструментів, і фрезеру на різних етапах.

Догляд за нігтями: домашній, професійний, загальні рекомендації - фото 3

Крім традиційного гігієнічного догляду, майстер може запропонувати процедури для зміцнення слабких, пошкоджених, тонких нігтів. Яскравим прикладом є японський манікюр. У ньому головний акцент робиться на цілющі натуральні засоби та компоненти, а також спеціальні практики, дія яких спрямована на покращення стану шкіри та нігтьових пластин. Комплекс включає масаж рук, обгортання, обробку нігтів бджолиним воском, мінеральною пастою… Використовуються також ефірні олії, морські водорості.

Догляд за нігтями: домашній, професійний, загальні рекомендації - фото 4

Ще одним варіантом салонного догляду є парафінотерапія. З її допомогою можна покращити стан шкіри та підлікувати нігті, яким недостатньо звичайної гігієни. Процедура теплова і полягає у нанесенні на руки розігрітого косметичного парафіну, збагаченого корисними речовинами. Головна мета парафінотерапії - зволожити шкіру та нігті, наситити їх вітамінами, усунути сухість. Проводити процедуру достатньо один раз на тиждень. Вона особливо ефективна у зимовий період.

Догляд за нігтями: домашній, професійний, загальні рекомендації - фото 5

Існує і так зване запечатування нігтів. Майстер втирає у нігтьову поверхню натуральні засоби на основі бджолиного воску, ефірних олій, рослинних витяжок. Такий спосіб догляду показаний при ламкості та розшаровуванні нігтьових пластин, а також як відновлювальна терапія після нарощування та зняття гель-лаку.

Косметика для догляду за натуральними нігтями та шкірою

Сучасна нейл-індустрія пропонує багато засобів для нігтів. Частина з них розроблена для зміцнення, боротьби з розшаровуванням, містить кальцій, мінерали та вітаміни. Такі продукти застосовуються курсами, наносяться на чисті нігті та іноді виступають у ролі базb під декоративні лаки. Відгуки про їхню ефективність дуже різні: хтось відзначає покращення у стані нігтьових пластин, а хтось - ні. Все дуже індивідуально та часто залежить від очікувань.

Догляд за нігтями: домашній, професійний, загальні рекомендації - фото 6

Ще одна група засобів для догляду - це всілякі олійки для нігтів та кутикули. Вони призначені для зволоження, інтенсивного живлення та підвищення еластичності. Натуральна основа - їхня головна перевага. Персикова олія, олія чайного дерева, мигдалю та жожоба, мінеральні солі, протеїни, вітаміни - всі ці компоненти в комплексі дійсно працюють, усуваючи сухість, мінімізуючи ламкість, запобігаючи появі задирок і значно покращуючи зовнішній вигляд нігтьових пластин та шкіри.

Маски та креми - ще один вид косметики для догляду за шкірним покривом рук та нігтями. Вони використовуються в регулярних вечірніх ритуалах і дозволяють підтримувати молодість, красу та здоровий стан. Взимку слід обирати більш щільні креми з акцентом на інтенсивне живлення, у теплу пору року - з легшою текстурою та акцентом на зволоження.

Догляд за нігтями: домашній, професійний, загальні рекомендації - фото 7

Догляд за нігтями з метою профілактики захворювань

Бувають випадки, коли нігтьові пластини потребують спеціального лікування, наприклад, при ураженні грибком (оніхомікоз) або при появі оніхолізису. До речі, ці захворювання дуже часто виникають, якщо нехтувати регулярним доглядом та основними правилами гігієни. Не можна переношувати нарощені нігті та гель-лакове покриття, оскільки з часом герметичність прилягання штучного матеріалу до нігтя порушується і створюється оптимальне середовище для розвитку бактерій, грибків. І якщо проблема вже виникла, то звичайні процедури гігієни тут не допоможуть. Як правило, потрібна досить тривала комплексна терапія, призначена лікарем.

При оніхомікозі застосовуються спеціальні мазі, лікувальні лаки до тих пір, поки не відросте здоровий ніготь і ще протягом певного періоду після цього, щоб проблема не повернулася.

Оніхолізис - це явище, при якому в структурі нігтьової пластини утворюються порожнечі, а в запущених ситуаціях сама пластина відокремлюється від пульпи і повністю відпадає. Лікування також тривале.

Чи можна уникнути таких проблем? Існують спеціальні засоби для профілактики, що мають спеціальний склад з антисептичними та зміцнюючими компонентами. Їх необхідно застосовувати в домашньому догляді за рекомендацією нейл-майстра.

Догляд за нігтями: домашній, професійний, загальні рекомендації - фото 8

Догляд за нігтями: загальні рекомендації

Нігтьові пластини, особливо після нарощування та зняття гель-лакового покриття, стають більш вразливими, втрачають еластичність, схильні до ламкості. Їх потрібно берегти від випадкової травмування, ударів, механічних впливів тощо.

Догляд за нігтями: домашній, професійний, загальні рекомендації - фото 9

При постійній взаємодії нігтів зі штучними матеріалами (гелем, полігелем, гель-лаком) порушується природний баланс вологи та виникає сухість. Тому догляд з кремами, масками та оліями критично важливий. Він має бути регулярним і щоденним.

Шкіру рук та нігті необхідно берегти від контакту з хімічними речовинами. Тому мити посуд, проводити прибирання та виконувати інші побутові процеси слід у рукавичках.

Гігієнічний догляд за нігтями в домашніх умовах - це добре. Однак час від часу рекомендується вдаватися до допомоги професіонала, щоб уникнути проблем та своєчасно відреагувати на будь-які зміни.

Не секрет, що стан нігтів безпосередньо залежить від того, як функціонує організм. Тому дуже важливими є і правильний раціон харчування, і прийом вітамінів, і дотримання питного режиму, і нормальний сон.