Як правильно обрати краску для волосся
Зміст
Індивідуальні особливості: структура, цветотип.
Універсальні поради.
Нюанс: сиве волосся.
Правильний догляд - захист кольору.
Жага змін, рання сивина або просто рідний колір ніколи не подобався - основні причини, через які дівчата і жінки зважуються на фарбування волосся. Незалежно від того, чи плануєте ви купити засіб для зміни відтінку самостійно або будете підшукувати його в магазині разом з консультантом, вам варто знати кілька основних правил, щоб вибір фарби для волосся був вдалим з першої спроби!
Отже, як правильно підібрати фарбу для волосся?
Почнемо з того, що в цьому питанні слід звертати увагу не тільки на цифру з відтінком на упаковці, але, в першу чергу, на свою структуру волосся, кольоротип шкіри і навіть колір очей! Все індивідуально, тому перед тим, як вибрати фарбу для волосся, потрібно розглянути два важливі параметри!
Структура волосся - дуже важливий фактор. Якщо волосся не тонке і здорове, тоді можна не побоюватися того, що фарба завдасть йому шкоди. Головне, вибирайте продукт, в якості якого не доводиться сумніватися, адже мова йде про красу і здоров'я саме ваших локонів. А ось власницям м'якого і тонкого волосся слід дуже обережно підбирати фарбу, оскільки можна «угробити» волосся якщо не назавжди, то надовго. Для такого типу кращим вибором будуть напівперманентні фарби. Так, через те, що вони не так сильно проникають в структуру волосся, як звичайні, набутий колір втратить первісну яскравість через кілька процедур миття голови. Але ж стан вашої шевелюри після фарбування важливіший! "Плюси" напівперманентних фарб:
- засновані на похідній аміка, а не на ньому самому;
- містять менший відсоток перекису водню;
- менше впливають на волосся, але надають потрібного кольору.
Однак найчастіше безаміачні фарби безсилі перед сивиною. Це потрібно враховувати при виборі.
Жіночий кольорототип вкаже найбільш підходящий відтінок волосся. Фахівці визначають «холодність» або «теплоту», виходячи з трьох параметрів: "рідний" колір волосся, відтінок шкіри і колір очей. «Холодна» за типажем красуня: шкіра оливкова, рожева, порцелянова або кольору «слонячої кістки», волосся від природи може бути як попелястим, так і чорним, а очі сіро-блакитні, сіро-зелені, карі. Такому кольоротипу підходять всі русяві відтінки, примхливий попелястий блонд, екстравагантний махагон і впевнений чорний колор. «Теплі» дівчата - це ті, у кого шкіра смаглява, бежева або має золотистий відтінок, волосся каштанове з міддю, а очі кольору бурштину, темно-карі, зелені. Такому типажу підходять все варіації рудого з відливами від золотистого до вогняного, горіхові кольори і шоколадні.
Універсальні поради
- Що робити, якщо ви смаглява шатенка, яка мріє перетворитися в блондинку? Фахівці стверджують, що блонд йде всім, просто потрібно грамотно підібрати оптимальний відтінок особисто для вас: він може бути як пшеничним, так і золотаво-полуничним, світло-коричневим. Головне довірити своє волосся професійному колористу і тоді все вийде!
- Не варто починати змінюватися кардинально. Не виключено, що очікування можуть бути обмануті, і ви не сподобаєтеся собі з новим кольором. Щоб зменшити ризик розчарування, змінюйте колір поступово, почавши з одного-двох тонів. Це дозволить оцінити вдалість експерименту і необхідність його продовження.
- Вибираючи фарбу, не орієнтуйтеся на відтінок волосся у дівчини на упаковці. Краще подивіться «живі» зразки в каталозі. Але і вони не дадуть вам повного уявлення про те, що вийде в результаті фарбування. Кожна людина має власний пігмент волосся. Тому одна і та ж фарба в одному випадку дає ідеальний платиновий блонд, а в іншому розчаровує помітною жовтизною. Допомогти може професійний майстер-колорист, який підбере барвник відповідно до власних знаннь і сили вашого пігменту.
- Оптимальне рішення для самостійних експериментів з кольором - семиперманентні барвники сучасного типу. Вони вже готові до використання, кремова консистенція зручна для нанесення, мають делікатну формулу, не містять аміаку. Та навіть якщо результат фарбування не сподобається, він легко змиється вже після шостого-дванадцятого разу.
Фарбування сивого волосся
Підбір фарби для волосся, як просто з сивиною, так і повністю сивого, відрізняється від класичного за кольоротипом. Адже лише через тиждень після фарбування відросла прикоренева зона зіпсує всю отриману картину з новим кольором. Щоб цього не сталося, слід взяти на замітку наступні рекомендації майстрів-колористів:
- По-перше, віддавайте перевагу більш світлим тонам. Це не тільки дозволить візуально приховати відрослу сивину, а й помітно омолодить.
- По-друге, вибирайте перманентні барвники високої якості. Таке правило стосується не тільки власниць рано посивілого волосся. Але в їхньому випадку саме воно дозволить бездоганно зафарбувати сивину і отримати природний відтінок.
І на останок! Якою б не була використана фарба, не забувайте про те, що збереження результату фарбування безпосередньо залежить від правильного догляду. Шампуні, кондиціонери і маски для волосся, яке зазнало впливу барвників, обов'язково повинні стати невід'ємною частина регулярного догляду. Обов'язково зверніть увагу на те, чи мають ці препарати властивості захисту кольору, щоб отриманий відтінок якомога довше залишався красивим і ефектним!