Плюси та мінуси корейської косметики
Зміст
Хто сьогодні не чув про корейську косметику? Пропозиція б'юті-товарів з Південної Кореї на сучасному ринку величезна, тому і популярність цілком виправдана. Азіатські жінки можуть похвалитися ідеальною шкірою. Але в чому тут секрет - в чарівній косметиці або все ж генетика, середовище, клімат, особливості харчування є визначальними факторами? А ефективність корейських б'юті-продуктів - це неймовірно вдала маркетингова політика або справа дійсно в якійсь унікальній рецептурі, небачених технологіях і рідкісних інгредієнтах? Переваги корейської косметики - це міф чи реальність?
З чого все починилось
Початком активної експансії косметичних брендів з Південної Кореї на ринки Європи і США став період появи знаменитого ВВ-крему. Саме він підкорив професійних мейкаперів, їх клієнток і набув статусу фаворита домашнього арсеналу «декоративки» у більшості жінок та дівчат. Абсолютний тріумф ВВ-крему ліг в основу майбутнього успіху. Так був розвіяний міф про те, що корейська косметика працює тільки з азіатським типом шкіри, який тривалий час «мутив воду» і провокував скептичні настрої в жіночих рядах.
Насправді, корейські косметологи ніколи не ставили на меті створення продукції виключно за расовою приналежністю. Погодьтеся, це не найвдаліша стратегія, адже вона значно звужує споживче коло. А завданням будь-якого бренду є завоювання якомога більшої кількості покупців. Але чи все так безхмарно? Чим насправді є корейська косметика? Плюси і мінуси - чого більше?
Плюси корейської косметики
Виробники корейської косметики роблять акцент на натуральному складі своїх б'юті-продуктів. Дійсно, у багатьох засобах велика частина інгредієнтів - органічні. Є й взагалі справжні ексклюзиви, наприклад:
• перлова і діамантова пудра;
• золото і платина;
• зміїна отрута;
• екстракти ластівчиних гнізд і рідкісних рослин й таке інше.
Саме наявність незвичайних компонентів робить корейську косметику такої затребуваною і популярною. Це її безсумнівний плюс. Як і використання найсучасніших технологій. Ряд брендів успішно поєднують найдавнішу рецептуру та інновації, віддаючи належне прогресу і одночасно повертаючись до унікальних рецептів краси з тисячолітньою історією.
Ще одним безсумнівним позитивним моментом корейської косметики є її універсальність. Багато кремів, тонерів, лосьйонів та емульсій можна використовувати на шкірі різних типів без обмежень за віком, включаючи і найчутливішу. Але при цьому виробники розробляють і індивідуальні лінійки в суворій відповідності до потреб жирної, сухої, проблемної, нормальної, в'янучої, пігментованої дерми.
Плюси корейської косметики на цьому не вичерпуються. Не можна не відзначити і ще одну важливу деталь - неймовірний, часом фантастичний креатив в дизайні упаковок. Всього не перелічити:
• і забавні мордочки тварин;
• і стилізація під коктейльні стаканчики;
• і зручні стіки різних форматів, від традиційних до мініатюрних пірамідок;
• і просто дуже красиві баночки-пляшечки, які самі просяться до рук;
• і лаконічний мінімалізм «під аптечну косметику»...
Вітрина з б'юті-засобами південнокорейських брендів виглядає дуже привабливо. Неможливо пройти повз! А продукція в мініатюрках - це взагалі знахідка для того, щоб спробувати кілька і обрати оптимальний варіант з безлічі засобів, об'єднаних в один великий сегмент під назвою «корейська косметика». Переваги пробників-мініатюр очевидні!
Ціна далеко не завжди є показником якості. Немає об'єктивних даних про те, що косметика більш дорогого виробника перевершує за ефективністю або складом продукцію більш демократичного рівня. Тому навіть якщо фінансові можливості скромні, купити корейську косметику все одно вийде.
Мінуси косметики з Кореї
Їх достатньо, і багато вельми істотних. Отже, почати хочеться з етикеток. Склад на них вказано виключно мовою оригіналу. Суцільні ієрогліфи і розумій, як хочеш. Або не розумій. Деякі сумлінні імпортери самостійно перекладають з корейської, але так вчиняють далеко не всі. Тому відсутність переліку інгредієнтів зрозумілою європейському покупцеві мовою - перший і головний мінус.
Алергічні реакції - мінус другий. Здавалося б, натуральний склад і різка негативна реакція шкіри, почервоніння, подразнення. Мова не йде про те, що виробник не сказав про аллергени. Справа в іншому. Секрет равлики, зміїна отрута, екстракти рідкісних рослин та інші унікальні інгредієнти - погодьтеся, адже організм середньостатистичного європейця навряд чи має досвід взаємодії з багатьма складовими корейських б'юті-засобів, чого не скажеш про жителів Азії. Тому поява алергії може бути реакцією на якийсь незнайомий компонент в масці, патчах, емульсії. Це ті мінуси корейської косметики, про які говорять деякі покупці. Існує й індивідуальна непереносимість, її теж не можна списувати з рахунків. Втім, вона буває і при використанні косметики європейських брендів.
Синдром невиправданих очікувань - так можна позначити ще один мінус. Правильний маркетинг, відгуки, статті та думки авторитетних медійних осіб мають величезний вплив на вразливу і схильну довіряти словам жіночу аудиторію. А ще - постійний пошук «чарівного еліксиру вічної молодості». Корейська косметика - це бажана відповідь на численні купівельні «болі». Тому очікування від її ефективності часто бувають завищеними. Фактор суб'єктивної оцінки також ніхто не відміняв. Тут важливо розуміти, що кожен організм індивідуальний, і єдиної рецептури немає. Комусь маска здалася дуже ефективною, для когось патчі - справжній порятунок, а чиясь шкіра не сприйняла жодного корейського б'юті-дива.
Висновок напрошується наступний. Косметика з Південної Кореї - сучасний тренд, який варто спробувати, щоб оцінити і зрозуміти. А раптом це саме те, що стане вибором №1 для твоєї шкіри? Але все-таки потрібно бути реалістом і вміти відокремлювати зерна від плевел, орієнтуючись на плюси і мінуси корейської косметики.