Топ-10 засобів для догляду за шкірою обличчя взимку
Зміст
Зимовий догляд за шкірою: загальні рекомендації
Очищувальні засоби для зимового догляду
Основний домашній догляд за шкірою обличчя взимку: день-нічь
Додаткові б'юті-продукти для холодів
Настання холодів - привід задуматися про те, як доглядати за шкірою взимку. І в першу чергу йдеться про обличчя, адже саме його епідерміс залишається відкритим і практично беззахисним перед впливом морозного повітря та поривів вітру. Не варто забувати і про ультрафіолет. Багато хто вважає, що сонячне випромінювання шкодить шкірі лише в спекотну пору року, але це помилка. Взимку косметика з SPF-фактором не менш важлива та необхідна.
Зимовий догляд за шкірою: загальні рекомендації
Температура води для миття рук та вмивання має бути приємно теплою. Гаряча здатна пересушувати шкіру, а холодна - викликати додатковий стрес. Хоча іноді корисно влаштовувати контрастні вмивання. Це стимулює кровотік, підвищує тонус і добре бадьорить.
Взимку природний епідермальний захист набуває особливого значення. Правильне співвідношення води та жирів у шкірі дозволить уникнути сухості та протистояти впливу холоду. Щоб не порушувати гідроліпідний баланс, варто відмовитися від використання лужних засобів, замінивши їх м'якшими. Наприклад, замість традиційного мила для рук можна використовувати мило на основі рослинних олій та гліцерину.
Головна проблема, з якою стикається шкіра взимку, - це дефіцит вологи. Тому максимальний акцент у догляді - зволоження. Найкращим вибором стане косметика з високим вмістом гіалурону. Гіалуронова кислота - потужне джерело вологи, а також компонент, який сприяє її утриманню в клітину, і це найкращий догляд за шкірою обличчя взимку.
Скрабування доведеться відкласти на більш теплий період. Оптимальною заміною скрабу стане делікатний пілінг-скатка. Цей засіб не містить абразивних частинок, не травмує шкіру, але не менш ефективно позбавляє від забруднень та ороговілого епітелію.
Очищувальні засоби для зимового догляду
Як доглядати за обличчям взимку? Традиційно все починається із очищення. Але якщо в теплу пору року в основному використовуються всілякі гелі, то взимку їх варто замінити засобами із мусовою, пінною, кремовою текстурою. Дуже добре, якщо крім очищувальної дії виробник заявляє про додаткове зволоження.
Не можна обмежуватися тільки мицелярною водою. Добре зарекомендували себе засоби для очищення на масляній основі, наприклад, гідрофільна олійка. Воно виключає ризик пересихання шкіри, усуває лущення та добре справляється із завданням усунення забруднень і залишків косметики. Догляд взимку за шкірою обличчя за допомогою такого косметичного продукту позитивно позначиться на стані та зовнішньому вигляді епідермісу дуже швидко.
Важливо не забувати після вмивання та очищення додатково користуватись тонером. Це швидке зволоження з ефектом релаксу.
Отже, топ-засобів для очищення шкіри обличчя взимку:
Основний домашній догляд за шкірою обличчя взимку: день-нічь
Крем, який використовується для нанесення вранці, може бутии як легким, так і більш щільним. Це залежить від особливостей шкірного покриву та особистих уподобань. Які основні інгредієнти він має містити? Все ту ж гіалуронову кислоту для пролонгованої гідратації, гліцерин для пом'якшення та утримання вологи, природні олії для живлення та UV-фільтри для захисту від фотостаріння.
Косметологи також рекомендують креми з:
- пребіотиками для підвищення зовнішнього імунного захисту шкірного покриву та його опору негативному впливу зовнішніх факторів;
- вітамінами групи В та Е для зняття запалень та подразнень;
- церамідами, які входять до складу епідермальної мантії та зміцнюють її.
Як доглядати за шкірою обличчя взимку перед сном? Як і зазвичай - за допомогою нічного крему. Тільки на відміну від легкого денного він має бути більш концентрованим, із щільною текстурою. Його завданням, крім гідратації, є інтенсивне живлення, відновлення, регенерація шкірного покриву, за необхідності боротьба із віковими змінами. Муцин равлика, протеїни, маточне молочко, коензими, олійки ши, макадамії - ці компоненти у поєднанні з гіалуроновою кислотою працюють дуже ефективно.
Олійка для шкіри обличчя - відносно новий б'юті-продукт. Вона здатна замінити крем у зимовий період. Але все залежить від особливостей епідермісу. Цей засіб відмінно підходить для сухого та нормального типу. Проблемний і схильний до жирності епідерміс може відреагувати несподіваним чином: надлишком себуму, висипаннями, забитими порами. Але є й універсальні олійки.
Не можна забувати і про зимовий догляд за найчутливішою зоною обличчя - губами. Їхня шкіра дуже сприйнятлива до вітру, холоду, морозу, перепадів температур і відчайдушно потребує зволоження. Сухість, тріщини, ранки - всі ці проблеми швидко вирішує захисний бальзам для губ з лікувальними властивостями і спеціальні олійки.
Додаткові бьюті-продукти для холодів
Косметологи рекомендують включати до зимового догляду для обличчя, крім перерахованих вище основних засобів, кілька додаткових. Їх застосування позитивно позначається на стані епідермісу та підвищує результативність решти косметики.
Зволожуюча сироватка - чудовий спосіб миттєво заповнити дефіцит вологи. Перевага даного продукту - мінімальна витрата, буквально пара крапель на один раз. Сироватку можна наносити під крем або маску для посилення їхньої ефективності.
Тканинна маска з гіалуроновою кислотою та колагеном - дуже зручний засіб для додаткової розслаблюючої турботи. Тканина вже просякнута косметичною есенцією. Потрібно просто розмістити маску на обличчі та подарувати собі півгодини спокою. Чудово освіжає та сприяє вирівнюванню мікрорельєфу.
Патчі під очі… Хто не чув про це південнокорейське б'юті-диво? Тонкі пелюстки чудово лягають на нижні повіки, знімають втому, мінімізують темні кола, зволожують, усувають зморшки. Очі просто сяють! До речі, багато патчів можна використовувати локально і на інших проблемних зонах - лоб, носогубки.
Не можна не згадати і про таку приємну процедуру, як парафінотерапія. Це справжній мастхев для догляду за шкірним покривом обличчя, рук та ніг у зимовий час. Теплий парафін у поєднанні із спеціальною косметикою буквально вдихає в шкіру нову енергію, прогріває, допомагає зберігати вологу, насичує поживними речовинами. Щоб відчути всі переваги процедури, краще довіритись професіоналу, а потім попрактикувати такий догляд самостійно в домашніх умовах.