Каталог товарів

Меню

Все про шелак для нігтів: особливості, плюси та мінуси

Дата: 25.04.2018 Переглядів: 35274

Зміст

Що таке Shellac?

Shellac і гель-лак: в чому відмінність?

Плюси і мінуси Shellac

Всі "за" і "проти" з точки зору лікарів

Відгуки про Shellac і гель-лаках

Процедура нанесення шелаку (гель-лаку)

Правила догляду

Ідеї манікюру Shellac

Мрія кожної з нас - поєднувати виробничу діяльність, ведення домашнього господарства і при цьому мати ніжні руки, зберігаючи в первозданному вигляді свіжий манікюр. Ділові обов'язки, тривалий контакт з водою і миючими речовинами, ігри з дітьми, заняття спортом, приготування їжі та інша робота по дому часто зводять зусилля нанівець. На жаль, манікюр, виконаний звичайним лаком, проживає яскраве, але дуже коротке життя.

Справжній прорив в beauty-індустрії стався з винаходом активної формули під назвою «шелак». Вперше шелак для нігтів з'явився в США майже десятиліття тому, незабаром американська компанія CND запатентувала назву Shellac, яка згодом стала називною для всіх лаків на основі гелю. По суті, шелак - це гель і лак в одному флаконі. Даний нейл-продукт дивним чином поєднав у собі кращі властивості, приналежні двом його основним складовим. Під час процедури манікюру шелаком вам не нарощують ніготь, а за певною технологією наносять довговічне кольорове покриття, просушують кожен шар в УФ-лампі. Доведений факт: шелак зміцнює нігті і є чудовою профілактикою ламкості нігтів. Це не означає, що покриття володіє будь-якими лікувальними властивостями. Ефект зміцнення чисто механічний - поки шелак на нігтях, вони не ламаються і добре відростають.

Гель-лак чи Shellac?

Це питання стало дуже актуальним з моменту появи на нейл-ринку більш доступних за ціною аналогів Shellac - гелевих лаків. Багато манікюрних брендів зайнялися розробкою такого перспективного напрямку, і за короткий час практично кожен презентував власний гель-лак. Вони не винаходили щось нове, а успішно пішли по вже відомому шляху, випустивши UV-активне манікюрне покриття з чудовими властивостями: тривалим носінням, ідеальним глянцем, безпечним складом.

Безумовно, у Shellac прекрасна палітра, багато кольорів якої стали класикою сучасного нейл-дизайну. Його якість і безпечний склад підтверджені безліччю патентів. Однак виробники гель-лаків теж не відстають, випускаючи актуальні відтінки, створюючи яскраві колекції, дуже успішно експериментуючи з текстурами.

В інтернеті можна відшукати масу суперечливої ​​інформації про те, чим гель-лак відрізняється від шелаку. Наприклад, існує думка, що для зняття Shellac не потрібно запилювати топовий шар. Це насправді так. Але багато сучасних гель-лакових систем інших брендів вже мають таку ж властивість. Чи потрібно матувати ніготь перед нанесенням Shellac і використовувати безкислотний праймер? Виробник говорить, що технологія не передбачає зазначених етапів. Але багато фахівців, що працюють зі звичайними гель-лаками, теж обходяться без механічного зняття ліпідного шару, а праймер замінюють ретельним знежиренням і дегідруванням. У складі Shellac і якісного фірмового гель-лаку немає шкідливих компонентів, здатних викликати алергію або вплинути на стан нігтів. Тому висновок напрошується сам собою: шелак і гель-лак - одне і те ж. Ці продукти не мають принципових відмінностей у формулі, їх об'єднують аналогічні переваги і властивості. Однак на флаконах з Shellac є рекомендація по нанесенню, де сказано, що перед використанням флакон необхідно збовтати (за аналогією з традиційним лаком). Це потрібно для перемішування і рівномірного розподілу пігменту. Що стосується гель-лаків, то виробники категорично не рекомендують їх збовтувати, а перемішування пігменту здійснюється за допомогою перекочування флакончика в долонях, щоб не з'явилися пухирці повітря (можна припустити, що гелевої складової в гель-лаку трохи більше).

Переваги використання Shellac і гель-лаків

Поєднання яскравого глянцевого блиску і довговічності декоративного манікюру - це маленьке диво, в яке таємно вірила кожна жінка. Відмінності гель-лаку і Shellac від звичайного лаку принципові і дуже істотні:

  • • Довговічність покриття;
  • • Відсутність сколів і тріщин;
  • • Яскравий глянцевий блиск;
  • • Зносостійкість;
  • • Полімеризація в ультрафіолетовій лампі;
  • • Широка палітра відтінків;
  • • Міцна адгезія з нігтьової пластиною.

Мінуси шелаку і гель-лаку

Поряд з перерахованими перевагами, використання шелаку (гель-лаку) має нечисленні мінуси. Назвемо основні:

  • • в порівнянні зі звичайним лаком більш висока вартість;
  • • необхідність мати ряд допоміжних рідин та лампу;
  • • потрібен певний навик для правильного нанесення;
  • • якщо нігті ростуть швидко, оновлювати декоративне покриття доведеться частіше;
  • • в разі захворювань нігтьової пластини процедура шелаку протипоказана (як і використання лаку).

В цілому застосування гель-лаку навіть протягом тривалого періоду не принесе відчутної шкоди нігтьовим пластин. Але щоб це насправді було так, величезне значення має вибір якісного продукту і правильна техніка зняття (про те, як зняти гель-лак в домашніх умовах, можна прочитати в нашій попередній статті).

Як часто можна робити шелак? Якщо декоративний засіб безпечний, з перевіреним складом і не викликає сумнівів в якості, якщо наноситься і знімається він за правильною технологією, тоді оновлення покриття можна робити з необхідною і рекомендованої регулярністю. Досить просто стежити за станом своїх нігтів і орієнтуватися на їх потреби.

Що думають лікарі про використання шелаку і гель-лаків

Питання про те, чи шкідливий шелак, краще задати фахівцям. З точки зору лікарів побоювання викликає не сам гель-лак Shellac, а ультрафіолетова лампа, в якій його полимеризують після нанесення. Лікарі наполягають на регулярній зміні лампочок, від яких виходить ультрафіолетове випромінювання. Медики в один голос рекомендують купувати якісні лампи, а також уважно стежити за терміном придатності елементів, що випромінюють ультрафіолет.

Друге побоювання пов'язане з використанням неякісного гель-лакового продукту з низької цінової категорії. Тому перед покупкою доцільно вивчити склад нейл-засобу на предмет застосування таких компонентів як формальдегід, толуол, ксилен, бутиловий ефір. Якщо вказане хоч одне з перерахованих речовин, покупку краще скасувати.

В цілому ж висновок медичних експертів позитивний: до використання шелаку (гель-лаку) немає серйозних протипоказань, головне обирати високоякісний косметичний продукт, проводити процедуру стерилізації інструменту і регулярно оновлювати технічний інвентар.

Відгуки про Shellac

Це американське брендове нейл-диво викликало справжній фурор в манікюрному світі. Ще б! Виробник запропонував дівчатам і жінкам те, про що вони так давно мріяли - доглянуті нігті з красивим манікюром на 2 і більше тижнів. Не потрібно хвилюватися про те, що кольорове покриття злізе або трісне. Можна жити в звичному ритмі, робити звичайні домашні справи, приймати ароматну ванну - загалом, ніяких обмежень! Не дивно, що Shellac дуже швидко став мега-хітом, про що свідчать численні позитивні відгуки:

Фото 1 - Відгуки про Shellac і гель-лак.Фото 2 - Відгуки про Shellac і гель-лак.Фото 3 - Відгуки про Shellac і гель-лак.Фото 4 - Відгуки про Shellac і гель-лак.Фото 5 - Відгуки про Shellac і гель-лак.Фото 6 - Відгуки про Shellac і гель-лак.

Технологія нанесення шелаку і гель-лаку

Нанесення шелаку відбувається в кілька послідовних етапів:

Перед початком процедури переконайтеся, що нігтьова пластина чиста, без залишків старого покриття. За допомогою пилочки надайте нігтям бажаної форми, підточіть вільний край. Нанесіть на кутикулу спеціальний засіб для розм'якшення і апельсиновою паличкою акуратно відсуньте край у напрямку від нігтя. Шліфувальником м'яко пройдіться по поверхні нігтя, прибираючи ліпідний шар (якщо наносите шелак, то цей етап можна пропустити). Спеціальною щіточкою змахніть пил.

1. Ватяним диском нанесіть знежирювач на ніготь, обов'язково обробіть край, а також область з боку кутикули, нігтьових валиків. Потім скористайтеся безкислотний праймером (якщо наносите шелак, то праймер не потрібний).

Фото 1 - Технологія нанесення Shellac і гель-лаку. Знежирення
2. Нанесіть базове покриття, яке поліпшить адгезію нігтьової пластини і шелаку, висушіть в спеціальній лампі.
Фото 2 - Технологія нанесення Shellac і гель-лаку. Нанесення бази
3. На базове покриття нанесіть в два шари гель-лак (шелак), просушуючи кожен в УФ-лампі.

Фото 3 - Технологія нанесення Shellac і гель-лаку. Нанесення кольору

4. Для завершення процедури використовуйте топ-фініш, покрийте ним кожен ніготь, закриваючи вільний край.

Фото 4 - Технологія нанесення Shellac і гель-лаку. Нанесення топа

5. Після полімеризації топа зніміть липкий шар препаратом-клінсером і нанесіть краплю олії, щоб пом'якшити шкіру біля основи нігтиків.

Фото 1 - Технологія нанесення Shellac і гель-лаку. Зняття липкого шару

По завершенні процедури попросіть майстра зробити легкий масаж долонь, нанесіть живильний крем. Останнім часом манікюр гель-лаком роблять не тільки в салонах краси і нігтьових студіях, але і в домашніх умовах. Асортимент стійких покриттів зростає, вони стають все більш доступними. Тому сьогодні, маючи комплект якісних матеріалів, невеликий навик і знаючи, якою є правильна технологія нанесення шелаку і гель-лаку, процедуру цілком можна виконати самостійно.

Правила догляду за шелаком та гель-лаком на нігтях

Щоб манікюр з шелаком (гель-лаком) радував вас якомога довше, дотримуйтесь нескладних правил догляду:

  • • Перші 48 годин уникайте тривалого контакту з гарячою водою;
  • • Одягайте рукавички гумові при контакті з миючими речовинами;
  • • Після процедури шелаку не можна підпилювати нігті пилочкою.

Виконуючи ці нескладні рекомендації, ви гарантовано збережете манікюр в ідеальному стані від 2 до 4 тижнів, і шелак на нігтях буде виглядати прекрасно.

Фото 1 - Правила догляду за Shellac і гель-лаком на нігтях

Ідеї манікюру шелаком і гель-лаком

Хто з дівчат не відчував розгубленості і безпорадності перед величезною палітрою гель-лаків? Напевно, всі. Від розмаїття варіацій нейл-дизайну очі розбігаються! Професійні нейл-майстри при нанесенні шелаку враховують спосіб життя, колірну гамму одягу, масштаб майбутньої події і навіть настрій клієнта.

Варіантів оформлення нігтиків шелаком безліч:

  • місячний манікюр - улюблений варіант нейл-дизайну, прекрасно виглядає на нігтях різної довжини і форми;

Фото 1 - Ідеї манікюру. Місячний манікюр Shellac

  • класичний френч - безперечний лідер серед дівчат, які віддають перевагу діловому стилю;

Фото 2 - Ідеї манікюру. Класичний френч Shellac

  • однотонне покриття шелаком - хіт на всі часи;

Фото 3 - Ідеї манікюру. Однотонний Shellac

  • флористичний напрямок часто вибирають навесні, з пробудженням природи;

Фото 4 - Ідеї манікюру. Квіти на нігтях Shellac

  • за допомогою стемпінга на нігтях можна швидко віддрукувати візерунок будь-якого рівня складності за короткий час;

Фото 5 - Ідеї манікюру. Shellac і стемпінг на нігтях

  • строгий геометричний орнамент особливо ефектно виглядає на контрастних поєднаннях декількох відтінків гель-лаку;

Фото 6 -  Ідеї манікюру. Геометричні візерунки Shellac

  • градієнт з плавним переходом двох або декількох відтінків є універсальним, ідеально виглядає на довгих нігтях мигдалеподібної форми, на них добре видно «розтяжку» кольору;

Фото 7 - Ідеї манікюру. Градієнт Shellac

  • нейл-арт, багатий декоративними елементами (бульонкамі, блискітками, фольгою, стразами, мереживом, перлами, сухоцвітом) як правило, роблять напередодні урочистого заходу: весілля, випускного, ювілею, для зустрічі нового року.

Фото 8 - Ідеї манікюру. 3D дизайн і Shellac

Шелак і сучасний гель-лак дарують масу ідей для нейл-дизайну, що відрізняються колірним рішенням, фактурою, декоративним оформленням. Винахід гелевого лаку дозволив дівчатам і жінкам завжди виглядати стильно, доглянуто, а головне - впевнено, простягаючи руки для привітання або поцілунку.